Категорія: Статті
Теорія українського народнього танка – Василь КОСТІВ (ВЕРХОВИНЕЦЬ)
Верховинець Василь. Теорія українського народного танцю. – К.: Музична Україна, 1968. – pdf. У цій невеличкій праці я маю на меті якнайточніше описати ті рухи…
Танці в житті українського народу – Андрій ГУМЕНЮК
Гуменюк А. Народне хореографічне мистецтво України. – К., 1963. – С.28-35. Середовище, в якому побутували і розвивались українські народні танці Український народ здавна славився яскравим…
Взаємозв’язки та взаємовпливи українського народного танцю і хореографії народів, які мешкають в Україні – Кім ВАСИЛЕНКО
Василенко К. Український танець. – К., 1997. – С.268-281. Взаємовідносини між хореографічними культурами народів сусідніх країн – одна з найцікавіших, але, на жаль, ще малодосліджених…
Козацький танець та його вплив на розвиток українських танців – Вадим КУПЛЕНИК
Купленик В. Нариси до історії українського народного танцю. – К., 1999. – 63 с. – С.3-15. – pdf. Запропонований посібник нарисів і матеріалів до історії…
Особливості музеєфікації традиційної етнохореографічної спадщини українців – Анатолій БОГОРОД
Питання збереження хореографічної інформації завжди турбувало мистецькі кола різних країн, починаючи з появи древніх великих держав: Єгипту, Древньої Греції, Древнього Риму, Древньої Індії, Древнього Китаю…
Народний танець українців у писемних джерелах – Анатолій БОГОРОД
Нещодавно Україна відзначила чергову річницю з дня проголошення Акту про незалежність, але й досі не з’явилося жодного ґрунтовного наукового дослідження про український народний танок. Нині…
Танець у творчості Лесі Українки – Анатолій БОГОРОД
Найбільше записів фольклору, зроблених Лесею Українкою – це народні обрядові пісні: веснянки, купальські та обжинкові. Записувала вона й пісні до танців. Але не знаходимо в…
Український народний танець у творах Івана Карпенка-Карого – Анатолій БОГОРОД
Іван Карпенко-Карий, за словами І.Франка, “був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тому великим драматургом, якому рівного не має наша література…
Народні танці українців Канади – Анатолій БОГОРОД
Українська фольклористика в Канаді виникла після другої світової війни, коли в канадських університетах розпочалося читання курсів слов’янських мов та літератур. Загалом же українська фольклористика у…
Про танець “Журавель” – Анатолій БОГОРОД
Сьогодні традиційні танцювальні зразки народу можуть виявитись як залишками древньої язичницької релігійно-ритуальної культури, так і набутками останніх століть. Більшість істориків і антропологів (В. Ромм [1],…